Dla psa: obroża elektryczna, obroża antyszczekowa, obroża elektroniczna, pastuch elektryczny czyli tresura i szkolenie psów


Idź do spisu treści

Elektroniczna obroża dla psa.

Obroża elektroniczna

Elektroniczne systemy treningowe: obroże elektroniczne

Dobra obroża elektroniczna - czyli jaka ?

Google
 

Elektroniczne obroże treningowe służące do bardziej zaawansowanych celów amatorskich i profesjonalnych składają się z pilota dużego zasięgu, który umożliwia wysyłanie komend na odległość powyżej 400 metrów i jednej lub kilku obroży elektronicznych współpracujących z nadajnikiem. Obroże działają na zasadzie impulsu elektrostatycznego w szerokiej skali siły impulsu. Najbardziej zaawansowane obroże dysponują zasięgiem ponad jednego kilometra i umożliwiają zastosowanie również do celów profesjonalnych (tresura, myślistwo itp.) oraz dla dwóch lub więcej psów. Obroże dużego zasięgu są doskonałym rozwiązaniem do szybko poruszających się psów, które wymagają większej swobody.

Zaawansowane wersje elektronicznych obroży umożliwiają obsługę do 4 odbiorników. Najwyższe modele oferują ładowanie zastawu przez zasilacz i dodatkową funkcję booster umożliwiającą zaprogramowanie jednego z przycisków na komendę zatrzymującą psa (szybki dostęp do impulsu o określonym poziomie).

Po wybraniu odpowiedniej komendy na pilocie obroża reaguje w wybrany sposób. W zależności od modelu mogą to być:

  • ostrzeganie dźwiękowe w obroży
  • krótki impuls ostrzegawczy - w kilku natężeniach
  • impuls elektrostatyczny korekcyjny - w kilku natężeniach
  • funkcja booster - do natychmiastowego zatrzymania psa
  • programowalny przycisk umożliwiający ustawienie wybranej komendy


Trzeba pamiętać, że obrożę można stosować u psów, które skończyły 6 miesięcy i są w dobrej kondycji. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy zasięgnąć rady weterynarza.

Zasilanie

Większość pilotów i obroży elektronicznych zasilana jest bateriami 3v lub 6v, które należy wymieniać co kilka miesięcy. Najwyższe modele wyposażone zostały w ładowarkę obroży (jej baterie częściej ulegają zużyciu) jak również możliwość ładowania zarówno baterii jak i pilota.

Deszcz i woda

Znakomita większość elektrycznych obroży uznanych producentów jest wodoodporna. Należy jednak pamiętać, że nie mogą mieć one kontaktu ze słoną wodą morską. Piloty wytrzymują natomiast zazwyczaj tylko krótkotrwały deszcz, choć występują także nadajniki wodoodporne przeznaczone do działania w wyjątkowo trudnych warunkach. Należy pamiętać, że w sytuacji kiedy pies ma mokrą sierść obroża będzie działała o wiele mocniej i należy stosować odpowiednio niższe impulsy.

Długa i gęsta sierść

W przypadku niektórych ras długowłosych należy też sprawdzić czy dany zestaw został wyposażony w zestaw długich i krótkich elektrod co jest przydatne szczególnie wtedy gdy pies ma gęsty podszerstek.

Jak sprawdzić prawidłowe działanie obroży ?

Większość producentów na wyposażeniu każdego zestawu treningowego oferuje diodę lub lampkę sygnalizacyjną którą należy umocować pod poluzowane elektrody, a następnie po ich dokręceniu sprawdzić prawidłowe działanie wydając komendę impulsu z pilota, która powinna zapalić lampkę kontrolną.

Wymienne paski obroży

Część odbiorników do systemów posiada wymienne paski obroży, które są mocowane poprzez wygodne uchwyty. Zazwyczaj obroże posiadają regulację obwodu szyi psa od około 30 do 60 centymetrów.

Atrapa obroży treningowej

W celu podtrzymania efektów tresury można okresowo korzystać również z atrap obroży co jest szczególnie przydatne w późniejszych okresach szkolenia.

Duże i małe rasy psów

Niektórzy producenci oferują wzmocnione obroże (zarówno impuls jak i budowa obroży) odpowiednie dla psów dużych ras. Na rynku są również obroże elektryczne przeznaczone dla małych psów, które charakteryzują się wyjątkowo mała wagą odbiornika obroży.

Dodatkowe funkcje obroży elektrycznych

Poza wspomnianą wcześniej funkcją booster część pilotów posiada również wyświetlacz LCD informujący o aktualnie wybranym trybie pracy i naładowaniu pilota. Jest to szczególnie ważne jeśli istnieje lub będzie istniała w przyszłości potrzeba pracy z większą ilością psów. Dzięki wyświetlaczowi możemy w każdej chwili zorientować się która obroża jest obecnie aktywna, choć w niektórych modelach elektronicznych obroży np. marki Sport Dog jest to możliwe poprzez przypisanie określonych przycisków pilota do określonych obroży.

Agresja u psów

W przypadku agresywnych psów praca z obrożą elektroniczną jest wskazana pod okiem doświadczonego tresera.

Jakość i bezpieczeństwo

Wybierając obrożę treningową sprawdź przede wszystkim czy posiada ona
certyfikat CE. Na rynku pojawia się coraz więcej niesprawdzonych urządzeń i różnych trenażerów dla psów z rynku chińskiego. Wątpliwa jakość tych urządzeń może być zagrożeniem dla Twojego psa.

Dodatkowym certyfikatem na który warto zwrócić uwagę jest certyfikat
ECMA (więcej na naszej stronie). Producenci, którzy przystąpili do tej organizacji zapewniają wysoką jakość produktów i pełne bezpieczeństwo psa noszącego obrożę elektroniczną. ECMA dba o najwyższą jakość produktów elektronicznych do szkolenia i tresury psów. Restrykcyjnie wprowadza też określone normy impulsów elektrostatycznych (ich siłę, maksymalną długość impulsu), oraz wymaga od producentów stosowania w urządzeniach różnych zabezpieczeń przed ich niekontrolowanym lub złym użyciem tak aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo psa pracującego z elektryczną obrożą. Do organizacji ECMA przystąpili tacy producenci jak: Num'axes , Martin System , Innotek , Dogtra oraz PetSafe - dzięki temu masz pewność, że produkty oferowane przez tych producentów są wysokiej jakości i są całkowicie bezpieczne dla Twojego psa.

M A R K I

PAC ::: obroże elektroniczne
Elektroniczne obroże marki innotek
PetSafe elektryczna obroża do tresury psa
Obroże elektroniczne dla psów
Tresura : Obroża elektryczna Dogtra
Obroże elektroniczne

S K L E P Y

Elektroniczna obroża - udana tresura psa
Obroża elektroniczna - elektryczne obroże
obroża elektroniczna
Elektryczna obroża i tresura psa

P O L E C A M Y

Elektroniczna obroża
Obroże elektroniczne Dogtra
Elektroniczna obroża
dogtra, obroża elektroniczna, tresura psa

INNE SKLEPY

Bielizna: bielizna damska, bielizna dla niej
damska bielizna
bielizna damska
fotelik samochodowy
foteliki samochodowe

Elektryczna obroża | Obroża elektryczna | Obroża elektroniczna | Obroża antyszczekowa | Elektryczny pastuch | Inna elektronika dla psa | Bezpieczne obroże | Tresura psa | Mapa witryny


Tresura psów : Obroża elektryczna Pastuch elektryczny Obroża antyszczekowa Elektroniczna obroża 2007 - 2009 | kontakt@obrozaelektryczna.pl
Ta strona używa plików cookies (niezbędne do prawidłowego działania). Polityka cookies

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego