Dla psa: obroża elektryczna, obroża antyszczekowa, obroża elektroniczna, pastuch elektryczny czyli tresura i szkolenie psów


Idź do spisu treści

Obroża elektryczna dla psa. Elektryczne obroże dla psów.

Obroża elektryczna

Elektroniczne systemy treningowe: obroże elektryczne

Twój Pupil moze być jeszcze lepszy

Google
 

Obroże elektryczne służące do celów treningowych składają się z pilota, który umożliwia wysyłanie komend na odległość i jednej lub więcej obroży współpracującej z nadajnikiem zakładanej psu. Najbardziej popularne zestawy umożliwiają wydawanie komend na odległość do 400 - 500 metrów. Większość obroży działa na zasadzie impulsu elektrostatycznego napinającego mięśnie psa. Trzeba pamiętać, że elektryczna obroża jest narzędziem treningu, a nie sposobem karania psa. Tylko właściwe jej użycie i dobrze poprowadzony etap szkolenia zapewni właściwe efekty treningu.

Najważniejszym atutem elektronicznych systemów treningowych jest możliwość natychmiastowego reagowania na negatywne zachowania - dokładnie w momencie gdy mają one miejsce, przy czym nie ma konieczności niepotrzebnego ograniczania swobody psa. Odpowiednio użytkowane elektroniczne systemy treningowe pozwalają w stosunkowo krótkim czasie uzyskać doskonałe efekty szkoleniowe i dać amatorom psów jeszcze wwiększą radość z ich posiadania.


Po wybraniu odpowiedniej komendy na pilocie obroża reaguje w wybrany sposób. W zależności od modelu mogą to być:

  • ostrzeganie dźwiękowe w obroży
  • krótki impuls ostrzegawczy - w kilku natężeniach
  • impuls elektrostatyczny korekcyjny - w kilku natężeniach
  • impuls o podwyższonej sile - funkcja booster


Trzeba również pamiętać, że obrożę można stosować u psów, które skończyły 6 miesięcy i są w dobrej kondycji fizycznej. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy zasięgnąć porady weterynarza.

Zasilanie

Większość pilotów i obroży zasilana jest bateriami 3v lub 6v, które należy wymieniać co kilka miesięcy. Wyższe modele treningowe wyposażone zostały w ładowarkę obroży (jej baterie częściej ulegają zużyciu) jak również możliwość ładowania baterii pilota, co jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem dla osób często korzystających z obroży elektronicznej.

Deszcz i woda

Znakomita większość obroży uznanych producentów jest wodoodporna. Należy jednak pamiętać, że nie mogą mieć one kontaktu ze słoną wodą morską. Piloty wytrzymują natomiast zazwyczaj tylko krótkotrwały deszcz. Należy pamiętać, że w trudnych warunkach kiedy pies ma mokrą sierść obroża będzie działała o wiele mocniej i należy stosować odpowiednio niższe impulsy.

Długa i gęsta sierść

W przypadku niektórych ras długowłosych należy też sprawdzić czy dany zestaw został wyposażony w wymienne zestawy długich i krótkich elektrod.

Jak sprawdzić prawidłowe działanie obroży

Większość producentów na wyposażeniu każdego zestawu treningowego oferuje diodę lub lampkę sygnalizacyjną którą należy umocować pod poluzowane elektrody, a następnie po ich dokręceniu sprawdzić prawidłowe działanie wydając komendę impulsu z pilota, która powinna zapalić lampkę kontrolną.

Wymienne paski obroży

Część odbiorników do systemów posiada wymienne paski obroży, które są mocowane poprzez wygodne uchwyty. Zazwyczaj obroże posiadają regulację obwodu szyi psa od około 30 do 60 centymetrów.

Duże i małe rasy psów

Niektórzy producenci oferują wzmocnione obroże (zarówno impuls jak i budowa obroży) odpowiednie dla psów dużych ras. Na rynku są również obroże elektryczne przeznaczone dla małych psów, które charakteryzują się wyjątkowo mała wagą odbiornika obroży.

Dodatkowe funkcje obroży elektrycznych

Poza wspomnianą wcześniej funkcją booster część pilotów posiada również wyświetlacz LCD informujący o aktualnie wybranym trybie pracy i naładowaniu pilota. Jest to szczególnie ważne jeśli istnieje lub będzie istniała w przyszłości potrzeba pracy z większą ilością psów. Dzięki wyświetlaczowi możemy w każdej chwili zorientować się która obroża jest obecnie aktywna, choć w niektórych modelach elektronicznych obroży np. marki SportDog jest to możliwe poprzez przypisanie określonych przycisków pilota do określonych obroży. Najwyższe modele elektrycznych obroży dla psów posiadają również funkcję ostrzegania rozbudowaną o moduł wibracji obroży co jeszcze skuteczniej odwraca uwagę psa od negatywnych zachowań.

Agresja u psów

W przypadku agresywnych psów praca z obrożą elektroniczną jest wskazana pod okiem doświadczonego tresera.

Jakość i bezpieczeństwo

Wybierając obrożę treningową sprawdź przede wszystkim czy posiada ona
certyfikat CE. Na rynku pojawia się coraz więcej niesprawdzonych urządzeń i różnych trenażerów dla psów z rynku chińskiego. Wątpliwa jakość tych urządzeń może być zagrożeniem dla Twojego psa.

Dodatkowym certyfikatem na który warto zwrócić uwagę jest
certyfikat ECMA (więcej na naszej stronie). Producenci, którzy przystąpili do tej organizacji zapewniają wysoką jakość produktów i pełne bezpieczeństwo psa noszącego obrożę elektroniczną. ECMA dba o najwyższą jakość produktów elektronicznych do szkolenia i tresury psów. Restrykcyjnie wprowadza też określone normy impulsów elektrostatycznych (ich siłę, maksymalną długość impulsu), oraz wymaga od producentów stosowania w urządzeniach różnych zabezpieczeń przed ich niekontrolowanym lub złym użyciem tak aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo psa pracującego z elektryczną obrożą. Do organizacji ECMA przystąpili tacy producenci jak: Num'axes , Martin System , Innotek , Dogtra oraz PetSafe - dzięki temu masz pewność, że produkty oferowane przez tych producentów są wysokiej jakości i są całkowicie bezpieczne dla Twojego psa.

M A R K I

elektryczna obroża PAC
innotek - obroża elektryczna
petsafe, elektryczna obroża, elektryczne obroże
sportdog, obroże elektryczne, elektryczna obroża
Dogtra :: Obroża elektryczna dla psa
DogTrace : Obroża elektryczna dla psów

S K L E P Y

Elektryczna obroża, elektryczne obroże
Obroża elektryczna w Obroza.pl
elektryczna obroża w EasyDog
elektryczna obroża - tresura psa

P O L E C A M Y

Elektryczna obroża PetSafe
Obroża elektryczna Canicom
Elektryczna obroża treningowa PAC
obroża elektryczna SportDog

INNE SKLEPY

Bielizna: bielizna damska, bielizna dla niej
damska bielizna
bielizna damska
fotelik samochodowy
foteliki samochodowe

Elektryczna obroża | Obroża elektryczna | Obroża elektroniczna | Obroża antyszczekowa | Elektryczny pastuch | Inna elektronika dla psa | Bezpieczne obroże | Tresura psa | Mapa witryny


Tresura psów : Obroża elektryczna Pastuch elektryczny Obroża antyszczekowa Elektroniczna obroża 2007 - 2009 | kontakt@obrozaelektryczna.pl
Ta strona używa plików cookies (niezbędne do prawidłowego działania). Polityka cookies

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego