Dla psa: obroża elektryczna, obroża antyszczekowa, obroża elektroniczna, pastuch elektryczny czyli tresura i szkolenie psów


Idź do spisu treści

Tresura psa i elektryczna obroża do tresury psów.

Tresura psa

Obroże elektryczne.

Certyfikaty potwierdzające jakość i bezpieczeństwo.

Google
 

Tresura psa od podstaw. Kiedy zacząć można urządzenia jakim jest elektryczna obroża dla psów.

Już w drugim lub trzecim miesiącu życia psa powinniśmy poświęcić czas przeznaczony na poznanie pewnych podstaw wychowania psa. Zaniedbanie tresury na samym początku może doprowadzić do przyswojenia sobie przez naszego psa negatywnych i uciążliwych w przyszłości nawyków. Nabyte w tym okresie przyzwyczajenia będą bardzo trudne do skorygowania w późniejszym okresie, zaś tresura psa prowadzona klasycznymi metodami nie pozwoli uporać się z niektórymi z nich.
.
Pierwsze ćwiczenia z psem to tresura podstawowych komend. Uczymy psa komendy typu: siad, leżeć, do nogi i … nie wolno. Oczywiście młode psy nie będą od razu posłusznie wykonywały wszystkich komend. Wstępna tresura psa powinna być jednak prowadzona cierpliwie, najlepiej w formie zabaw z psem na terenie który psy znają i nie mogą go swobodnie opuścić w trakcie nadmiernego pobudzenia np. ogród lub inny zamknięty teren.

W tym okresie tresury psów stanowczo odradzam ćwiczenie komendy “zostań”. Tak młode psy potrzebują naszej bliskości, a konieczność wykonywania lub tresury poprawnego wykonania komendy tego typu może być dla psa naprawdę emocjonalnie nie do przyjęcia.

W tym okresie tresury psa należy raczej unikać szkolenia typowo awersyjnego. Nie należy używać również takich urządzeń jak obroża elektryczna, obroże antyszczekowe czy elektroniczne kojce dla psów. Młody pies powinien uczestniczyć w zajęciach zachęcany przede wszystkim metodami pozytywnymi. Psa należy nagradzać za postępy w nauce, przy czym nie może być to za każdym razem smakołyk, w zupełności wystarczy dobre słowo i częste przeplatanie zabawą z psem.

Jeśli nasz pies nie do końca reaguje tak jakbyśmy chcieli, na przykład kiedy komenda “wróć” zajmuje mu nieco czasu nie zniechęcajmy go od razu jakąkolwiek naganą. Każdy powrót, nawet ten opóźniony należy nagrodzić ! Częstym błędem, który jest popełniany przy treningu komendy “do nogi” jest reakcja właściciela w przypadku kiedy pies wykona tę komendę po pewnym czasie. Przez takie zachowania pies negatywnie zaczyna kojarzyć wykonanie tej komendy. Należy pamiętać, że pies w tym okresie jest nastawiony na poznawanie świata, czasami rozkojarzony lub zbyt rozbawiony słyszy komendę, rozumie ją, ale emocjonalnie może ją wykonać dopiero po załatwieniu “swoich spraw”. Jakiekolwiek negatywne emocje właściciela, choćby pojawiły się w trakcie tych opóźnień, powinny być ukrywane przed psem kiedy ten wraca.

W trakcie tresury psa należy być konsekwentnym i przede wszystkim … cierpliwym. Im więcej czasu i ćwiczeń z młodym psem tym mniej problemów z jego zachowaniem w przyszłości.

Jeżeli jednak pies skończył 6 miesięcy i mamy problem z egzekwowaniem komend można zastanowić się czy tresura psa nie powinna być uzupełniona o bodźce awersyjne. Służy do tego elektryczna obroża treningowa o której więcej na naszych stronach.

Jeśli masz inne problemy z psem: Twój pies uporczywie szczeka, ujada lub wyje i jest przyczyną sąsiedzkich nieporozumień sprawdź jak działa elektryczna obroża antyszczekowa dla psa. Jeżeli natomiast masz problem z psem w ogrodzie - pies kopie doły, ucieka z działki lub niszczy ogrodzenie i rośliny sprawdź co daje elektryczny pastuch dla psa w formie niewidocznego ogrodzenia. Okazuje się, że kojec dla psa może być Ci absolutnie niepotrzebny gdyż sam stworzysz elektroniczny kojec dla psów - działający na całej działce w miejscach które do tego przeznaczysz.

M A R K I

Obroża elektryczna PAC
Elektryczne obroże Innotek
Markowa elektryczna obroża - certyfikaty ECMA
Sportdog :: obroże elektryczne dla psów
Dogtra :: Obroże elektryczne do tresury
Certyfikat ECMA :: elektryczna obroża

S K L E P Y

Elektryczna obroża do tresury psa
Obroża elektryczna do tresury psów
Elektryczna obroża dla psa - udana tresura psów
Tresura psów

INNE SKLEPY

Bielizna: bielizna damska, bielizna dla niej
modna bielizna na prezent
bielizna damska
fotelik samochodowy
foteliki samochodowe

Elektryczna obroża | Obroża elektryczna | Obroża elektroniczna | Obroża antyszczekowa | Elektryczny pastuch | Inna elektronika dla psa | Bezpieczne obroże | Tresura psa | Mapa witryny


Tresura psów : Obroża elektryczna Pastuch elektryczny Obroża antyszczekowa Elektroniczna obroża 2007 - 2009 | kontakt@obrozaelektryczna.pl
Ta strona używa plików cookies (niezbędne do prawidłowego działania). Polityka cookies

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego